Zapalenie trzustki- objawy, leczenie

Niestety zapalenie trzustki objawy ujawniają się po pewnym czasie. Ważne są badania kontrolne, aby uniknąć nieprzyjemnej choroby. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym schorzeniu.

Zapalenie trzustki objawy

W tym przypadku konieczne jest stwierdzenie jaki typ zapalenia nam dolega. W przypadku ostrej postaci tej choroby zmagać się musimy z ostrym bólem w nadbrzuszu, biegunką, wymiotami oraz przyspieszoną pracą serca. Wzdęcia, biegunka tłuszczowa to pierwsze objawy przewlekłego zapalenia, może ono przerodzić się w poważniejszy stan. Autoimmunologiczne Zapalenie Trzustki charakteryzuje się podwyższeniem IgG4 w surowicy. Zapalenie trzustki objawy nigdy nie należy bagatelizować, ponieważ może do doprowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych.

trzustka

Jak leczyć zapalenie trzustki?

W początkowych etapach choroby konieczna jest kilkudniowa głodówka. Ból uśmierzany jest za pomocą leków przeciwbólowych. Może okazać, że potrzebna będzie hospitalizacja. W kolejnych dniach powoli wprowadza się bardzo restrykcyjną dietę. W przypadku zapalenia trzustki objawy muszę być stale monitorowane przez lekarza, aby wykryć inne dolegliwości, które mogły powstać w pozostałych narządach. Wdrożone zostanie również dopasowane leczenie farmakologiczne. Niestety nie istnieje skuteczny lek niwelujący wszystkie objawy. Chroń siebie i swoją rodzinę przed zapaleniem trzustki dbając o codzienną dietę oraz robiąc regularne badania.

Oceń post

Kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dodaj komentarz