Kosmetyki do brody – co każdy brodacz powinien mieć w kosmetyczce?

Coraz większa liczba mężczyzn decyduje się na zapuszczanie włosów na brodzie. Jesteś jednym z nich? Sprawdź jakie kosmetyki do brody i akcesoria powinieneś mieć w kosmetyczce.

Sprawdzone kosmetyki do brody

Zapuszczanie włosów na brodzie powinno wiązać się z poszerzeniem pielęgnacji o właśnie ten obszar. Oprócz podstawowych produktów do twarzy, warto zainwestować także w sprawdzone kosmetyki do brody. Obecnie wybór na rynku jest ogromny. Spowodowane jest to powrotem mody na długą brodę u mężczyzn. Podstawą dbania o włosy na brodzie powinien być żel lub pianka do ich mycia, dzięki którym pozbędziesz się zanieczyszczeń i bakterii. Następnie warto sięgać po specjalny balsam bądź olejek, który doda włoskom blasku i elastyczności. Taki produkt sprawi, że będą miękkie i będą o wiele bardziej podatne na układanie.

kosmetyki do brody

Praktyczne akcesoria dla brodaczy

Oprócz kosmetyków do brody, każdy brodacz powinien zainwestować również w przydatne akcesoria. Jednym z najważniejszych jest zdecydowanie kartacz. Jest to specjalna szczotka z włosia dzika, która doskonale zadziała na włosy. Systematycznie stosowana poprawi ich stan oraz ogólny wygląd. Ponadto, bardzo przydatny będzie również niewielkich rozmiarów grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, a także ostre nożyczki. Taki zestaw pozwoli nam na podcinanie brody do wybranej przez nas długości w domowych warunkach. Pamiętaj, że nożyczki nie mogą być stępione, ponieważ cięcie takimi ostrzami sprawi, że końcówki włosków na brodzie zaczną się rozdwajać, a cała broda będzie wyglądała na zaniedbaną.

Oceń post

Kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dodaj komentarz